Amerika’da Sınav Hazırlık Programlari

Amerika’da lisans ve yüksek lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler TOEFL, GMAT, GRE , SAT gibi sınavlara girerler.

TOEFL, İngilizce dil yeterliliğini gösterir.

GRE (Graduate Record Examination) Amerika’da mühendislik ve sosyal bilimler alanları başta olmak üzere yüksek lisans yapmak isteyen öğrencilerin katıldığı bir sınavdır.

GMAT (Graduate Management Admission Test) öğrencilerin Amerika’da işletme, pazarlama, finans gibi alanlarda MBA, yüksek lisans ve doktora eğitimlerine kabul edilmeleri için gerekli bir testtir.

SAT (Scholastic Aptitute Test) Amerika’da yüksek okul veya üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerin almak isteyen öğrencilerin katılması gereken bir sınavdır.

TOEFL hazırlık programları 12 haftalık geniş kapsamlı, öğrencilerin TOEFL sınavından yüksek puan almalarına yardım eden konuşma, okuma, yazma ve dinleme becerilerini geliştirmeye odaklanmaktadır. Amerika’da üniversiteler TOEFL puanını İngilizce dil yeterliliği seviyesinin göstergesi olarak kabul ederler.

TOEFL hazırlık programına katılmak isteyen öğrencilerin TOEFL IBT 52, TOEFL PBT 473, TOEFL CBT 150, IELTS 4,5 seviyesinde İngilizceye sahip olması gerekir. Program 12 haftalık, haftada 30 saatlik yoğun bir programdır.  Çalışma teknikleri, test stratejileri,  

Subscribe to get 15% discount