Amerika’da Akademik Eğitim Danışmanlığı

Real Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak Amerika’nın önde gelen okullarına öğrenci yerleştiriyoruz. Amerika’da yükseköğretim sistemi oldukça gelişmiştir ve tüm dünyadan gelen öğrencilere mükemmel eğitim ve araştırma imkânları sunulur.
Amerika yüksek öğretim sistemini 3 kategoride toplamaktadır.

• Önlisans eğitimi sunan yüksekokullar(Community Colleges – Vocational Technical Institutions)-Associate Degree verirler.

• Lisans derecesi veren 4 yıllık kolej ve üniversiteler(Colleges or universities)- Lisans derecesi verirler.

• Yüksek Lisans ve Doktor Eğitimi Veren Üniversiteler: Günümüzde ABD’de 3600’den fazla yükseköğretim kurumu vardır. Ancak bunların çok az yüksek lisans ve doktora eğitimi vermektedir. Yüksek lisans 2 yıl, Doktora 3 yıl sürmektedir. Üniversiteler eğer öğrenci kendini belli bir alanda geliştirmişse proje, akademik yayın, portfolyo sunabiliyorsa lisanstan sonra direkt olarak doktoraya öğrenci kabul edebilmektedir.

Amerika üniversiteleri öğretim ve araştırma kaliteleri ile tanınmaktadır. Yurtdışında yüksek eğitim araştıran öğrenciler için Amerika Birleşik Devletleri, eğitim programlarıyla dünyada en ön sırada yer almaktadır. Uluslararası öğrencilere çok geniş imkânlar sunmaktadır.
Bugün, dünyadaki tüm uluslararası öğrencilerin yüzde 30’u Amerika Birleşik Devletleri’nde eğitim görmektedirler.

Real Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak Amerika’nın önde gelen üniversitelerine öğrenci yerleştirmekteyiz. Okul başvurusundan vize aşamasına A’dan Z’ye her konuda öğrencilere danışmanlık yapmaktayız. Başvuru sırasında kişiye özel niyet mektubu yazılmasından, burs başvurularına kadar her konuda öğrencilerimize yardımcı olmaktayız.

Tüm öğrencileri Amerika’da seçkin bir eğitim almaya davet ediyoruz. Amerika’dan aldığınız diploma size dünyanın her yerinde yepyeni fırsatlar sunacaktır.

Subscribe to get 15% discount